Rok 2022
Čtenářská výzva 2022
Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v roce 2022 dvacet knih podle předem daných témat (jednu knihu nelze použít pro splnění více témat).

Více informací o Čtenářské výzve 2022 naleznete na www.ctenarskavyzva.cz.

Na webu DatabazeKnih.cz si můžete snadno a přehledně evidovat průběh své výzvy (viz ukázka) a prohlížet stav a pokroky dalších čtenářů.

Leden
Knihovnu v průběhu roku 2021 navštívilo 497 návštěvníků. Přesto přes časté uzavření knihovny zůstal počet registrovaných čtenářů skoro stejný: 42 dospělých a 14 dětí do 15 let věku. Počet výpůjček byl 1 313 knih, ale vzhledem k omezenému provozu knihovny a zvýšeným prolongacím jsou letos nejlepšími čtenáři všichni, kteří i přes nepřízeň osudu četli a četli a četli...


Lednové romantické novinky darované naší novou čtenářkou:

  

Děkujeme. :-)

Únor
V únoru bylo zakoupeno 16 nových knih, mezi kterými jsou např. švédské kriminální bestsellery od Anderse de la Motte, romantické knihy o rodině Bridgetonových od Julie Quinnové (předloha oblíbeného seriálu, který běží na Netflixu) a pro ty, co mají raději víc historie, než romantiky máme další díl ze sérií Katova dcera a Podrychtář Václav.

  

Na své si určitě přijdou i děti, které se mohou těšit na nové knihy od Sandry Dražilové Zlámalové. Tato autorka příběhy, které napíše, vždy nejprve řádně testuje na svých třech ratolestech, aby měla jistotu, že se budou opravdu líbit. U jejich knížek tedy platí "testováno na dětech". Pro starší děti byly zakoupeny komiksové gamebooky o rytířích, tedy komiksy kombinované se hrou. Prožijí v nich s hlavními hrdiny příběh, jehož průběh bude záviset na jejich rozhodnutích. Knihu tak mohou číst několikrát za sebou a vždycky je bude bavit!

  

Březen - měsíc čtenářů
Knihovna Bělá u Jevíčka se zapojuje do celostátní akce Březen - měsíc čtenářů.

Březnové novinky - 40 knih zapůjčených z výměnného fondu Městské knihovny Jevíčko a 14 knih, které knihovna získala darem.

     

Duben
Knihovna Bělá u Jevíčka se zapojila do III. ročníku Velikonoční výzvy s podtitulem Neposedná kuřátka. Cílem této akce je najít obec, jejíž obyvatelé vytvoří jakýmkoliv způsobem co nejvíce kuřátek. Vyrobená kuřátka (o velikosti min. 30 cm) stačí vyfotit a zaslat na e-mail nebo Facebook knihovny. Více informací naleznete na letáku níže... Návody na výrobu kuřátek si můžete stáhnout zde.

Dubnové knižní novinky zastupují především darované harlekýnky, ale najde se i nějaká detektivka... :-)

Květen
Květnové knižní novinky - zakoupené i darované (série Biggles od W. E. Johnse):

    

Červen - srpen
Z výměnného fondu Městské knihovny Jevíčko bylo dovezeno těchto 88 knih:

      

Nově zakoupené knihy a darované harlekýnky:

 

Září
Ve středu 7. 9. 2022 v knihovně přivítali pan starosta s paní knihovnicí letošní prvňačku (druhá prvňačka se bohužel nedostavila). Aby měla hezké vzpomínky na zahájení povinné školní docházky byly jí předány upomínkové předměty mezi kterými nechyběla např. kniha Muchlinka, hodiny se symboly obce, poznávací omalovánka regionu Svitavska nebo průkaz čtenáře do knihovny na rok zdarma. Fotografie z přivítání prvňačky naleznete zde.

Během měsíce září bylo do knihovny zakoupeno těchto 13 nových knih:

 

Knihovna Bělá u Jevíčka pořádala od 20. - 30. září 2022 Burzu knih. Knihy, které v burze zůstaly, si odvezla Diakonie Broumov.

Ve dnech 23. a 24. září 2022 se v knihovně uskutečnily volby do Zastupitelstva obce Bělá u Jevíčka.

Říjen

Knihovna Bělá u Jevíčka byla ve středu 5. 10. 2022 uzavřena z důvodu nemoci.

Knihovní fond se rozrostl o tyto zakoupené a darované knihy:

 

Listopad

Blíží se nám adventní období, které je obdobím klidu, rozjímání a trpělivého očekávání vánočních svátků. A jak toto období nejlépe strávit? Například s nějakou knihou z naší knihovny. :-) Krásný advent všem!

  
  

Prosinec

Půjčovní doba knihovny během vánočních svátků: