Dění v knihovně...
ROK 2018

Březen - duben
Také v tyto měsíce půjčuje knihy v knihovně Lucie Bubeníková. 0d 13. 4. je knihovna opět otevřena i v pátky, a to v době od 17:00 do 18:00.

V knihovně si můžete od 25. 4. zapůjčít tematický kufřík „Hudba 1“ v celkové hodnotě 1 169 Kč. Tento kufřík už v naší knihovně zůstane. Najdete v něm knihu Amélie a tma, zpěvníky Já písnička 4 a Největší hity Svěrák a Uhlíř, CD s písničkami Svěráka a Uhlíře nebo hudební nástroje jako jsou foukací harmonika, flétna, píšťalka, rumba koule, bubínek, řehtačka a rolničky. Děti díky kufříku získají nové poznatky, rozvíjí si fantazii a tvořivost. Tematický kufřík je jedním z výstupů projektu „Nezapomeňte (se) vrátit“.

  

Knihovnice pro čtenáře nakoupila z rozpočtu obce letošních prvních 20 nových knih. Mezi nimi jsou např. dětské knihy od autorky Jany Semelkové, v kterých popisuje příhody sourozenců Viktorky a Viktora, nebo kniha Příběhy králíčka Petra, jedné z nejčtenějších a nejoblíbenějších autorek Beatrix Potterové, jejíž příběhy znají již čtyři generace čtenářů nejen v rodné Anglii, ale na celém světě. Pro ženy jsou připraveny nejen romantické knihy, ale také publikace zaměřené na ruční práce jako jsou vyšívání nebo patchwork. Na své si přijdou také milovníci detektivek v knihách od Roberta Bryndzy nebo v severských kriminálkách s prvky thilleru od autorů Kerstin Signe Danielsson a Roman Voosen.

Únor
Do knihovního fondu přibylo 23 knih darovaných Městskou knihovnou Jevíčko. Zapůjčit si lze také 12 sešitků o dětské sestře Angelice, které do knihovny věnovala jedna z našich čtenářek. Z výměnného fondu bylo zapůjčeno 30 knih. Ve zkrácené půjčovní době knihovnici zastupuje Lucie Bubeníková.


Leden
Do knihovního fondu přibylo 20 nových knih, které darovali příznivci naší knihovny.

V knihovně se nachází 4 865 knih, z toho 3 228 beletrie pro dospělé, 991 knih beletrie pro děti a 646 knih naučných. Bylo vyřazeno 19 zastaralých knih. V průběhu roku bylo zapůjčeno z výměnného fondu Městské knihovny Jevíčko 190 knih. Knihovnu navštěvuje 50 čtenářů, z nichž je 13 dětí. V průběhu roku si naši čtenáři vypůjčili 1 735 knih.

Nejpilnější čtenářkou za rok 2017 je paní Jiřina Schillerová ze Smolné se 73 přečtenými knihami. Druhé místo patří paní Karle Lukáškové s 57 knihami. Z řad mládeže se o prvenství dělí Lucie Hladilová a Klára Nečasová, které přečetly 9 knih.

V lednu se také v knihovně uskutečnilo I. i II. kolo volby prezidenta České republiky, fotografie naleznete zde.